ХИТ ДЕЛИКАТЕС: За совршен компир ви треба само презла

ХИТ ДЕЛИКАТЕС: За совршен компир ви треба само презла

Печен, пржен, варен, пасиран…компирот никогаш не излегува од мода. Хранлив и здрав, овој рецепт е совршен.Направете супер деликатес – запечен компир со презла.

Состојки:

  • 600 гр компир
  • 1 лажица зачин
  • презла
  • 1/2 лажички црвен пипер
  • масло

Повеќе на Готви.мк:

Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

 

singlepost_text