Викенд временска прогноза

Викенд временска прогноза

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во крајните северозападни и северни делови од земјава ќе има услови за изолирана појава на краткотраен локален дожд, а на повисоките планини за краткотраен слаб локален снег. Преку денот ќе дува умерен повремено засилен ветер од северен правец, повеќе ќе биде изразен долж Повардарието.Утринската температура ќе се движи од минус три до четири, а дневната од 15 до 19 степени.

Во Скопје слично време, променливо облачно со сончеви периоди и со умерен ветер претежно од југоисточен правец. Утринската температура ќе се спушти до нула, а дневната ќе се искачи до 19 степени.

Во наредните денови продолжува период на променливо облачно време со сончеви периоди. До понеделник ќе дува умерен до засилен ветер претежно од северен правец, а од почетокот на наредната недела дневната температура ќе биде во пораст.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Тајната на Ким Кардашијан за добра линија и борба со целулитот

Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

singlepost_text