БОМБА СО ВИТАМИНИ, ЧИНИ 20 ДЕНАРИ: Салата со марула каква што не сте пробале!

БОМБА СО ВИТАМИНИ, ЧИНИ 20 ДЕНАРИ: Салата со марула каква што не сте пробале!

Кога ќе се спомене марула, веднаш на памет ни паѓа зелена чинија полна здравје и витамини. Марулата е богата со омега три масни киселини, има протеини, витамини, и има минимално ниво на калории и масти.Овој зеленчук ги отстранува токсините од организмот, го одржува балансот на киселост во него, добар е за кожата и тенот и ни помага мирно да спиеме.

Состојки:

  • 1 сецкана марула
  • 1/2 домати
  • 2 варени јајца
  • 1 туна
  • 1 краставица
  • сирење

Подготовка:

  1. Се се става во сад откако ситно ќе се исечка.
  2. Се додава оцет и малку масло и се меша.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Со грозје против брчки

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

10 „убијци“ на вишокот калории

 

 

singlepost_text