ВКУСНО И БРЗО: Печени компири како од ресторан

ВКУСНО И БРЗО: Печени компири како од ресторан

Направете вкусен и ароматичен прилог! Одлично оди со месо, но и со риба.

Состојки:

 • 4 поголеми компири
 • 1/4 лажичка лук ву прав
 • сол
 • бибер
 • малку сушена мајчина душица
 • малку сушен магдонос
 • оригано
 • масло

Начин на подготовка:

 1. Загрејте ја рерната на 200 степени. За тоа време излупете ги компирите и исечете ги на парчиња.
 2. Ставете ги во чинија, додајте масло, зачини и сол.
 3. Измешајте, наредетете ги компирите на плех обложен со хартија и печете.
 4. Послужете како прилог со месо или риба.

Добар апетит!

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

singlepost_text