ВИДЕО: Нареди банани на тоблероне па ги стави во тесто – ХИТ НА МЕСЕЦОТ

ВИДЕО: Нареди банани на тоблероне па ги стави во тесто – ХИТ НА МЕСЕЦОТ

Тоблероне и омилен вкус на чоколада на речиси секој, а ако додадете банани и сето тоа го ставите во тесто, ќе добиете вкусен и незаборавен десерт на кој ќе се радуваат и млади и стари.Ова е се што ви треба:

 

This look so good 😭😻 – By @dapurjomblo ❤️ – Tag your besties ❤️❤️

A post shared by Tag Us In Your Pictures 😻🍉 (@foody.grub) on

Повеќе на Готви.мк:

Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО)

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

singlepost_text