Јапонски палачинки на стапче (ВИДЕО)

Јапонски палачинки на стапче (ВИДЕО)

Милица Михаиловиќ овој пат направи необични јапонски палачинки на стапче. Рецептот го сподели на Јутјуб, а вие можете да го погледнете во продолжение.

Состојки:

  • 2 јајца
  • 300 гр брашно
  • 1 лажичка сол
  • млеко
  • кисела вода
  • малку масло
  • кромид
  • 200 гр кашкавал
  • супа од печурки
  • кечап

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ:

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината