Здрав меден колач со суво грозје

Здрав меден колач со суво грозје

Доколку ви се јаде нешто слатко, еве одлична идеја за здрав и вкусен десерт!

Состојки:

  • 530 мл млеко
  • 2-3 лажици шеќер
  • 1 рака суво грозје
  • 400 гр пченкарно брашно
  • 100 гр гриз
  • 1 лажичка сув квасец
  • мед за премачкување

Начинот на подготовка погледнете го во видео рецептот во прилог:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

singlepost_text