За здравје и живот без стрес: Ставете го ова во спалната и кујната – резултатот феноменален

За здравје и живот без стрес: Ставете го ова во спалната и кујната – резултатот феноменален

Сите знаеме колку е важно да ги проветруваме просториите, тие да бидат свежии да мирисаат убаво. Ви нудиме на природен начин да имате свежина, мирис и чистота во домот.Овие билки најмногу го прочистуваат воздухот:

ЛАВАНДА – не залудно е дел од голем број масла и освежувачи. Светот од лаванда ставете го во собата за дневен престој или собата и подгответе се заопуштање или мирен сон.

Идеално место е до прозорец бидејќи и треба многу светло.

ГАРДЕНИЈА – ова зелено-жолто растение има преубав мирис, смирува и опушта, потребна и е температура меѓу 16 и 24 степени и многу светлина.

ЈАСМИН – јасминот е растение кое пушта многу кислород. Ставете го во кујна или спална соба.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Со грозје против брчки

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

10 „убијци“ на вишокот калории

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?