Највкусното пилешко во сос од печурки (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Највкусното пилешко во сос од печурки (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

За следниот ручек ви предлагаме вкусно пилешко месо во сос од печурки.

Состојки:

  • 400 гр пилешко бело месо
  • 50 гр путер
  • 1 лажичка сол
  • малку кари
  • магдонос
  • бибер
  • сув зачин
  • 500 гр печурки
  • 2-3 лажици кисела павлака
  • малку вода

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Зеленчукова супа

Крем супа од моркови

Телешка супа со куркума и брокула

Мисиркина супа со јајце

Пролетна супа

Јагнешка чорба по традиционален рецепт

Крем чорба од тиква и компири

singlepost_text