Капучино бомбици: Експлозија од неодолив вкус

Капучино бомбици: Експлозија од неодолив вкус

Направете совршени бомбици со вкус на капучино.

Состојки:

 • 1 белка
 • 200 гр чоколада
 • 3 лажици млеко
 • 1 кесе капучино
 • 250 гр мелени ореви
 • 100 гр шеќер во прав
 • БЕЛ ФИЛ:
 • 100 гр шеќер во прав
 • 2 варени жолчки
 • 1 кесе ванилин шеќер
 • 70 гр путер
 • ФИЛ:
 • чоколада
 • мрвици
 • ореви

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text