ПОВЕЌЕ ОД ДЕЛИКАТЕС: Подгответе пица-пита

ПОВЕЌЕ ОД ДЕЛИКАТЕС: Подгответе пица-пита

Ова е повеќе од деликатес, направете пица пита, која е спој на двата омилени вкуса на сите генерации. Ви гарантираме, цело семејство ќе седне на трпеза.

Ова е се што ви треба и начинот на подготовка:

 

Повеќе на Готви.мк:

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

singlepost_text