Најздравиот појадок на светот- топи килограми и спречува рак на деебелото црево

Најздравиот појадок на светот- топи килограми и спречува рак на деебелото црево

Навистина постои здрав и вкусен појадок кој ги топи килограмите и спречува рак на дебелото црево, а доволни се само 15 минути за негова подготовка.

Состојки:

  • 1 чаша овесни снегулки
  •  1 банана (средна големина), исецкана на парчиња
  •  1 лажица мед
  •  1 чаша млеко
  •  1 лажица цимет
  • сецкани ореви

Подготовка:

  1. Овесните снегулки потопете ги во млеко и оставете ги да одстојат 10 до 20 минути.
  2. Потоа, додадете мед и добро промешајте.
  3. Додадете ги бананите и оревите, па добро промешајте.
  4. На крајот можете да додадете и малку цимет.

Повеќе на Готви.мк:

Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО)

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

 

 

 

 

singlepost_text