Овој напиток го бришат од Интернет, фармацевтите го кријат:  Лечи се од глава до пети

Овој напиток го бришат од Интернет, фармацевтите го кријат: Лечи се од глава до пети

Овој напиток е толку моќен што може да ја промени циркулацијата на крвта, да го зајакнете имунитетот како никогаш до сега, да го исчистите црниот дроб и да го намалите влијанието на слободните радикали.

Состојки:

  • 8 чешњина лук
  • 8 резанки лимон
  • корен од ѓумбир
  • 4 литир вода

Подготовка:

  1. Најпрво ќе го измиете и излупите ѓумбирот и потоа ќе го исецкате. Истата работа ќе ја направите и со белиот лук. После тоа ќе ја исецката кората од лимонот и сите состојки ќе ги стабите во блендер.
  2. Следниот чекот е да ставите вода во лонец да врие и во неа ќе ја внесете содржината од блендерот.
  3. Кога водата ќе почне да клокота тргнете го лонецот од ринглата и оставете да се олади.
  4. Потоа исцедете ја мешавината и течноста ставете ја во стаклена флаша во која ќе ја чувате.

Се пие секој ден пред оброк.

Повеќе на Gotvi.mk:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

 

 

 

 

 

singlepost_text