Природни лекови за уринарни инфекции

Природни лекови за уринарни инфекции

Исклучително е важно со овие природни лекови да се пие големо количество на вода, за секој пат кога го празните мочниот меур да исфрлате повеќе бактерии.Увин чај

Овој чај има јаки антибактериски својства и е еден од најпознатите средства за борба со уринарните инфекции. Важно е да се знае дека не смеете да го комбинирате со брусница, бидејќи тоа го поништува неговото дејство.

Магдонос

Ова е многу здрава состојка во секоја кујна и има ефект на детоксикација, а познато е и дека дејствува како диуретик, односно поттикнува мокрење.

Сода бикарбона

Оваа супернамирница има алкални дејства, што значи дека ја неутрализира киселоста на урината и помага кај бактериски инфекции на уринарниот тракт.

Повеќе на Готви.мк:

Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО)

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

singlepost_text