И дете може да ја подготви: Посна бајадера со кокос

И дете може да ја подготви: Посна бајадера со кокос

До Велигден трае најголемиот и најтешкиот пост, но сепак тоа не значи дека не треба да се почастите себе си со супер вкусен десерт. направете посна бајадера со кокос која го одзема зивот и ќе заслужи да биде на трпеза и во деновите кои не се посни.Ова е се што ви треба, намирниците и начинот на подготовка:

Повеќе на Готви.мк:

Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО)

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

 

singlepost_text