Палачинки во чоколадо (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Палачинки во чоколадо (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Подгответе вкусни палачинки во чоколадо по рецепт на Милица Михаиловиќ…

Состојки:

  • 300 гр брашно
  • 2 јајца
  • 2 жолчки
  • 300 мл млеко
  • 200 мл кисела вода
  • 1 лажица шеќер
  • 1 пудинг од чоколадо
  • 250 мл млеко
  • 2 лажици шеќер
  • 40 гр путер или маргарин

Начинот на подготовка погледнете го во видео рецептот во прилог:

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

 

singlepost_text