НЕМА ДА ВЕРУВАТЕ: Стави макарони на леб па кашкавал и сланина – го испече и го доби ова

НЕМА ДА ВЕРУВАТЕ: Стави макарони на леб па кашкавал и сланина – го испече и го доби ова

Ако ви здодеа од вообичаениот ручек, ви нудиме кремав соо со чедар и макарони, кој совршено се вклопува на леб. Иако звучи чудно, ова ќе го јадете цел ден.Одозгора се става сланина и кашкавал, се пече и го добивате ова:

 

 

This look SO GOOD 😻😭 – By @fooddolls ❤️ – Tag your besties ❤️

A post shared by Tag Us In Your Pictures 😻🍉 (@foody.grub) on

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко