ПОСНИ ТОПЧИЊА: Овошни бомбици за големиот пост

ПОСНИ ТОПЧИЊА: Овошни бомбици за големиот пост

Направете супер вкусни бомбици за големиот пост.

Состојки:

  • 300 гр сок од боровинка
  • 4 јаболка
  • 400 гр бисквити
  • 50 гр шеќер
  • 1 лажичка цимет

Подготовка:

  1. Сокот и шеќерот ги ставаме на оган, а јаболката ги рендаме и додаваме.
  2. Пред да ја тргнеме смесата од оган, го додаваме циметот.
  3. Бисквитите ги ставаме во смесата.
  4. Правиме топчиња.

Повеќе на Готви.мк:

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

 

 

 

 

 

singlepost_text