Напиток за рекордно губење килограми

Напиток за рекордно губење килограми

Не само што овој напиток помага во ослободувањето на вишокот килограми, туку можете да го пиете и превентивно, за да го спречите зголемувњето на тежината.

Состојки:

  • 200 мл млака вода
  • половина лажица цимет во прав
  • 1 лажица мед

 

 

 

Подготовка:

  1. Во 200 милилитри вода додадете цимет, почекајте да се излади, а потоа додадете го медот.
  2. Ставете го во фрижидер напитокот, а пред спиење испијте го целиот.
  3. Важно е овој напиток да го пиете навечер и да не додавате ништо друго.
  4. Резултатите ќе бидат очигледни и по две недели конзумирање.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text