Поради овој рецепт карфиолот ќе ви стане омилена намирница!

Поради овој рецепт карфиолот ќе ви стане омилена намирница!

Јадењата со карфиол не само што се здрави и вкусни, туку се лесни и за подготовка. Имено, постојат многу начини да подготвите карфиол, така што сите ќе го јадат, а овие полпети ќе ви бидат омилени!

Состојки:

  • 1 главица карфиол
  • 1 јајце
  • кесичка пармезан
  • презла по потреба
  • зачини по ваша желба

Начин на подготовка:

  1. Цветовите карфиол прво згответе ги во малку посолена вода. Процедете ги и оставете ги да се изладат.
  2. Вклучете ја рерната на 200 степени.
  3. Изладениот карфиол иситнете го (со вилушка или во блендер). Додајте јајце, пармезан, презла и зачини и сè полека измешајте.
  4. На плех ставете хартија за печење и со лажица вадете полпети. Печете на 200 степени околу 20 минути.

Добар апетит!

Повеќе рецепти прочитајте на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Повеќе рецепти за десерти тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

 

singlepost_text