Фитнес палачинки со овесни снегулки и банана (ВИДЕО)

Фитнес палачинки со овесни снегулки и банана (ВИДЕО)

Ако сте од оние кои внимаваат на својата линија, подгответе ги овие фитнес палачинки. Покрај тоа што се вкусни, тие се и здрави, а ќе ви ја дадат и потребната енергија за вежбање!

Состојки:

  • 100 гр овесни снегулки
  • 1/2 банана
  • 1 јајце
  • 40 мл вода
  • 1 доза протеин
  • 20 гр ореви
  • 1 лажичка масло

Начинот на подготовка погледнете го во видео рецептот на Милица Михаиловиќ:

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

 

singlepost_text