БРЗО И ЛЕСНО: Банана торта готова за 20 минути!

БРЗО И ЛЕСНО: Банана торта готова за 20 минути!

Едноставна торта чиј вкус го обожаваат сите генерации. Се прави за 20 минути, а се јаде уште побрзо!

Состојки:

  • 2 пудинга од ванила
  • 3 лажици шеќер
  • 150 гр бисквити
  • 1/2 л млеко
  • 3 поголеми банани
  • 200 гр шлаг за украсување

Начин на подготовка:

  1. Во млеко ставете шеќер и згответе пудинг. Во врелиот пудинг ставете путер и добро измешајте. Бисквитите издробете ги и ставете ги во врелиот пудинг. Ставете ја масата во плех намастен со путер.
  2. Бананите исечете ги на половина по должина и наредете ги по пудингот. Оставете да се излади, а потоа украсете со шлаг.

Послужете и уживајте!

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Со грозје против брчки

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

10 „убијци“ на вишокот калории

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text