Се јаде само три дена: Поради овој рецепт манекенките имаат совршен стомак!

Се јаде само три дена: Поради овој рецепт манекенките имаат совршен стомак!

Сакате да имате помал стомак и потенок струк, а во исто време да го исчистете телото од масни наслаги? Вие сте на вистинското место!

Постои рецепт за оброк кој се јаде само три дена, задолжително со ред, а кој ќе направи вистинско чудо за вашиот стомак.

Клучот е во тоа што оваа витаминска бомба ќе ги исчисти маснотиите, наслагите и сите остатоци отпад од вашите црева, па надуеноста ќе исчезне, стомачните киселини ќе можат да работат правилно, а вие за три дена ќе изгледате послаби!

Состојки:

  • зелка
  • цвекло
  • морков
  • сок од лимон
  • маслиново масло

Начин на подготовка:

  1. Изрендајте зелка, цвекло и морков во размер 3:1:1. Додајте малку зачини по ваша желба (магдонос, целер), па измешајте го зеленчкукот, исцедете ја течноста, па прелијте ја салатата со сок од еден лимон. На крај додајте неколку капки маслиново масло и вашиот витамински оброк е готов.
  2. Многу е важно да во салатата не додавате сол или било какви други додатоци.
  3. Јадете ја оваа салата навечер, барем три часа пред спиење, минимум три дена и ќе забележите сјајни резултати!

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко