Пилешки крилца во слатко кисел сос

Пилешки крилца во слатко кисел сос

Направете совршен деликатес со месо. Пилешки крилца со слатко кисел сос:

Состојки:

  • 900 гр пилешки крилца
  • 2 лажички сол
  • сок од портокал
  • 2 лажици маслиново масло
  • 1 лажичка мед
  • 1 лажица соја

Ова е подготовката:

 

 

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте