Отстранете ги дамките од рацете со состојки од кујната

Отстранете ги дамките од рацете со состојки од кујната

Ако имате дамки на дланките, се што треба да направите е да земете неколку намирници од кујната и проблемот ќе биде решен засекогаш.

Состојки:

  • 2 лажици мед
  • 3 лажици цеден сок од портокал
  • 1 лимон
  • 1 лажица шеќер

 

 

Постапката е прикажана во видеото:

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text