Кремаст десерт со вишни и чоколадо

Кремаст десерт со вишни и чоколадо

Доаѓа пролетта, доаѓаат и слатките вкусови како цреши, јагоди и вишни.Направете совршен мус од чоколада и вишни, кој е прикажан на видеото на Практична жена.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Senigallia – Хотел, бар и ресторан кој стана уште едно обележје на Скопје

Дохранување на вашето бебе – Прочитајте искуство и совети од родители

Грижете се за здравјето на бебето: Еве што треба да јадат трудниците

ФОТО: Еве како ќе се вика петтото дете на Џејми Оливер

ФОТО: Џејми Оливер е татко за пример

Зошто се прават мекици и зошто мајките не се присутни?

Северина држи диета кога е бремена – Еве која

 

singlepost_text