КОГА СТЕ ГЛАДНИ ПОМИРИСАЈТЕ НЕШТО! Корисни трикови кои ќе ви помогнат во СЛАБЕЕЊЕТО!

КОГА СТЕ ГЛАДНИ ПОМИРИСАЈТЕ НЕШТО! Корисни трикови кои ќе ви помогнат во СЛАБЕЕЊЕТО!

Ако имате вишок килограми кои никако не можете да ги „скинете“, испробајте некои од овие трикови…

Прво што можете да се обидете да направите кога ќе ве фати „напад на глад“ е да помирисате нешто. Наводно, желбата за храна успешно ја потиснуваат миризбие од јаболко, крушка и ментол. Ако ништо од тоа не ви се допаѓа, ообидете се со лимон. Цитрусите исто така можат да помогнат.

Освен тоа, би требало секогаш да спиете во целосен мрак. Истражувањата покажале дека лицата кои спијат во целосен мрак, без уреди како што се часовници, мобилни телефони или вклучен телевизор, имаат подобар метаболизам од оние кои ја немаат таа навика.

Секако, секогаш е добро да пиете што повеќе вода и да внесувате здрави масти.

Повеќе на Готви.мк:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

 

 

singlepost_text