ВИДЕО: Толку вкусен сендвич кој добро изгледа досега не сте пробале

ВИДЕО: Толку вкусен сендвич кој добро изгледа досега не сте пробале

Секој може да подготви сендвич, но не секој може да подготви различен, вкусен и сендивич кој добро изгледа. Миксот од MAMA’С домашен ајвар или малиџано, кашкавал, пршута и листови рукола ќе му даде специфичен вкус на обичниот сендвич.

Состојки:

  • тост лепчиња
  • Mama’s ајвар или малиџано
  • 3 парчиња кашкавал
  • 2 парчиња пршута
  • рукола

Начинот на подготовка погледнете го во ова видео:

Мама’с – Единствениот бренд од Македонија ги поврзува Европа и Азија

Британското кралско семејство ќе може да го проба Македонскиот МАМА’С ајвар