Домашно лиснато тесто: Полжавчиња со сирење

Домашно лиснато тесто: Полжавчиња со сирење

Овие вкусни лиснати полжавчиња ќе ги подготвите многу брзо и лесно!

Состојки:

  • 400 гр брашно
  • 1 лажичка сол
  • 200 мл вода
  • 100 мл масло
  • 1 маргарин
  • 1 кесичка шеќер
  • 1 лажичка сув квасец
  • 300 гр сирење
  • 1 јајце
  • 50 гр сусам

Начинот на подготовка погледнете го во видео рецептот на Милица Михаиловиќ:

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Торта „Мрзлива домаќинка“ – смешно име, одличен вкус

Рафаело торта – рецепт кој сите ќе ви го бараат

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

singlepost_text