ПОЛЕСНО ОД ПАРЕНА ТОРТА: Тече чоколада, пандишпанот мек како душа

ПОЛЕСНО ОД ПАРЕНА ТОРТА: Тече чоколада, пандишпанот мек како душа

Кремасто, вкусно, миризливо и лесно за подготовка.Направете пандишпан, направете дупки во него, ставете чоколаден крем и чоколада.

Вкусно, тече чоколадо од сите страни, меко како душа.

Се што ви треба е прикажано во видеото:

 

Samoa poke cake is not only delicious, but also super fun to make! 😉

A post shared by FOOD VIDEOS & DIYS (@foodydiy) on

Повеќе на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

singlepost_text