Чоко моко трота со плазма и чоколадно млеко (ВИДЕО)

Чоко моко трота со плазма и чоколадно млеко (ВИДЕО)

Феноменална чоко моко торта со плазма кекс и чоколадно млеко…

Состојки за кори:

  • 3 јајца
  • 4 лажици шеќер
  • 3 лажици брашно
  • 500 мл чоколадно млеко

Состојки за фил:

  • 700 гр кисела павлака
  • 300 гр плазма кекс
  • 200 гр шеќер во прав
  • 5 лажици разматен шлаг крем

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Повеќе на Готви.мк:

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти со печурки