Совршен намаз од грав кој ќе биде на менито и кога нема да постите

Совршен намаз од грав кој ќе биде на менито и кога нема да постите

Направете совршен намаз од грав кој ќе го јадете и кога нема да трае постот.

Состојки:

 • 200 гр грав
 • 3 главици кромид
 • 2 целер
 • Малку магдонос
 • 2 компири
 • 3 кисели краставички
 • сол
 • бибер
 • масло
 • 2 лажици сенф

Подготовка:

 1. Кромидот ситно се сече, па се динста со малку вода, па се додава гравот за да биде мек.
 2. Се додава и ситно сецканиот зеленчук и зачините, се додека смесата не стане како пире.
 3. Се става и магдоносот и сенфот.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

 

 

singlepost_text