Крокети од компири со кашкавал (ВИДЕО)

Крокети од компири со кашкавал (ВИДЕО)

Подгответе вкусни крокети од компири со кашкавал по рецептот на Милица Михаиловиќ.

Состојки:

  • 500 гр компири
  • 1 јајце
  • 100 гр пченичен гриз
  • 2 лажици брашно
  • малку сол
  • 150 гр кашкавал

Состојки за поховање:

  • 1 јајце
  • малку брашно
  • 100 гр презла
  • масло

Начинот на подготовка погледнете го во видео рецептот во прилог:

Повеќе вести на Готви.мк

ВИДЕО: Топ 5 рецепти со јајца во Дубаи

ВИДЕО: Како да зготвите печени јајца на Шкотски начин

Печен спанаќ со јајца

ВИДЕО: Нема повеќе печење или пржење јајца, туку…

ВИДЕО: Готварски трик – како одеднаш да излупите 3 варени јајца

 

singlepost_text