ВИДЕО: Вака најлесно ќе сварите и излупите јајца

ВИДЕО: Вака најлесно ќе сварите и излупите јајца

Сите сакаме варени јајца, но проблемот со нив е како да се сварат без да пукнат и како да се излупат убаво.Ова е супер корисен трик:

 

Follow me @diy.amazingg for more videos  By @buzzfeedtasty

A post shared by @diy.amazingg on

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text