ЛЕСНО, БРЗО, ВКУСНО: Салата со сирење и јајца

ЛЕСНО, БРЗО, ВКУСНО: Салата со сирење и јајца

Нема крај на идеите за вкусни салати. Овој пат ви нудиме салата со сирење и јајца.

Состојки:

  • 300 гр сирење
  • 200 гр мајонез
  • 4 јајца варени
  • сол
  • црвен пипер

Подготовка:

  1. Јајцата се варат, се се делат белките од жолчките.
  2. Белките се ставаат со сирењето во сад и се ставаат и сол и црвен пипер и мајонез.
  3. Ставете ја салатата во сад и најгоре ставете ги жолчките.

Повеќе на Готви.мк:

Чиа пудинг

Брзо и освежително: Смути од шумски плодови

Зелка на поинаков начин

Бујурди – топено сирење

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Повеќе рецепти за десерти тука

 

 

singlepost_text