ПРОЛЕТНА ДИЕТА: За две недели симнете многу килограми

ПРОЛЕТНА ДИЕТА: За две недели симнете многу килограми

За само две недели ќе симнете многу килограми. Оваа пролетна диета ќе ве направи да бидете во фит форма.

ПРВА НЕДЕЛА:

Појадок: 125 гр сирење, 1 лажица мед, кафе или чај без шеќер

Ужина: Овошје или зеленчук.

Ручек: Варено месо, супа од зеленчук и свеж зеленчук.

Ужина: Овошје

Вечера: Јогурт и овошје

 

ВТОРА НЕДЕЛА:

Појадок: Житарки, јогурт, неколку крекетии кафе без шеќер

Ужина: Смути со целер и јаболко

Ручек: Овошје или зеленчук

Ужина: Чаша кефир

Вечера: Динстан зеленчук, мешавина, шолја чај и парче чоколада.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text