Што ќе се случува со времето викендов?

Што ќе се случува со времето викендов?

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, во југоисточните делови со слаб дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.Утринската температура ќе се движи од три до девет, а дневната температура од осум до 16 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно, во југоисточните делови со слаб дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Утринската температура до седум, а дневната температура ќе достигне до 13 степени.

Во петок на повеќе места ќе има врнежи од дожд, локално и со умерен интензитет. За време на викендот ќе има повеќе сончеви периоди и умерен, а во сабота засилен северен ветер.

Повеќе на Готви.мк:

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

singlepost_text