ГЕНИЈАЛНИ ТРИКОВИ со вилушка кои ќе ви го олеснат животот!

ГЕНИЈАЛНИ ТРИКОВИ со вилушка кои ќе ви го олеснат животот!

Со малку фантазија, вилушката можете да ја претворите во многу повеќе од обичен прибор за јадење.

Може да ве спаси кога, на пример, немате отварач за шишиња крај себе, а сакате да ја импресионирате девојката со фино вино.

Или пак, сакате да подготвите скара и сфаќате дека немате прибор за превртување на месото.

Ви донесуваме неколку идеи, како обичната вилушка да ја претворите во нешто друго:

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Прочитај повеќе кулинарски совети и трикови ТУКА

Помоќен од вијагра и афродизијак: Две состојки за да бидете ѕвер во кревет

Посно: Палачинки без зејтин

Палачинки за 3 минути

Палачинки со мед и ореви

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Палачинки на кои не можете да им одолеете

Џиновска блага палачинка