ВКУСНО И БРЗО: Ручек за цело семејство готов за 20 минути! (ВИДЕО)

ВКУСНО И БРЗО: Ручек за цело семејство готов за 20 минути! (ВИДЕО)

Кога сакате да подготвите јадење кое ќе ги воодушеви домашните, ви предлагаме да ја подготвите оваа вкусна паста.

Комбинацијата од месо и зеленчук со тестенини е проверена и секогаш успева.

Овој пат макароните или шпагетите згответе ги во млеко и на тој начин ќе имаат лесен вкус.

Подгответе сланина, бело месо, кромид, млеко, спанаќ, пармезан, макарони и зеленчук по избор…

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕОТО!

Повеќе вести на Готви.мк

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

singlepost_text