ВИДЕО РЕЦЕПТ: Преубава погача корпа

ВИДЕО РЕЦЕПТ: Преубава погача корпа

Подгответе преубава погача корпа по рецептот на Милица Михаиловиќ.

Состојки:

  • 2 јајца + 3 жолчки
  • 1 кг брашно
  • 1 рамна лажица сол
  • 360 мл топло млеко
  • 180 мл масло

Состојки за премачкување:

  • 1 јајце
  • 1 лажица млеко

Начинот на подготовка е детално објаснет во видеото во прилог:

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси

Тазе домашен леб

Полнет запечен леб

Домашниот леб на мајче Вера

Домашен леб со маслинки

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

singlepost_text