ВИДЕО: Колач од палачинки – не сте пробале нешто повкусно

ВИДЕО: Колач од палачинки – не сте пробале нешто повкусно

Направете супер десерт за сите сетила. Чоколадни палачиннки со кем шлаг и растопено чоколадо.  Ви треба вообичаената смеса за палачинки со која ќе ги направите истите, со тоа што ќе додадете и чоколадо, шлаг и шеќер во прав.

Резултатот е следниот:

 

A video posted by Fashion Luxury Lifestyle ✨ (@billionwomanofficial) on

Повеќе на Готви.мк:

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

singlepost_text