Топла напивка од 0 денари решава повеќе здравствени проблеми!

Топла напивка од 0 денари решава повеќе здравствени проблеми!

Водата е извор на живот и здравје, па не чуди што секој ден треба да испиеме шест до осум чаши вода како би биле хидрирани.

Ако водата ја сварите и ја пиете топла или жешка во телото внесувате напивка без тешки метали и други штетни материи кои можат да се најдат во водата од чешма.

Еве какво влијание има топлата вода на нашето тело:

1. Една шолја топла вода на ден ја прочистува кожата.

2. Топлата вода ги опушта мускулите, што ја прави одлично решение за меунстралните болки.

3. Топлата вода наутро пред јадење и по оброк ја поттикнува работата на дигестивниот систем, поради што ги решава проблемите со надуеност и насобирање гасови.

4. Пиењето топла вода помага кај уринарни инфекции.

5. Ја засилува циркулацијата, потењето и исфрлањето токсини од телото.

6. Ако испите шолја жешка вода еден час по оброкот ќе го забрзате метаболизмот.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Неверојатен рецепт со кој може да ги оставите цигарите

Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите

Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето?

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

singlepost_text