МНОГУ ПОМАГА: Маска за лице од кисела зелка – прави чуда

МНОГУ ПОМАГА: Маска за лице од кисела зелка – прави чуда

Иако звучи чудно, маската за лице од кисела зелка прави чуда за кожата на лицето.Таа ја освежува, хидрира и храни кожата.

Се што ви треба е да ставите дебел слој кисела зелка на лицето, да ја задржите 15 минути смесата и потоа да се измиете со млака вода.

Повторувајте го ова еднаш неделно.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Повеќе рецепти за десерти тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

 

singlepost_text