Фрлете ја оваа природна “бомба” во кујната – плочките ќе блескаат

Фрлете ја оваа природна “бомба” во кујната – плочките ќе блескаат

Ова природно средство за чистење ќе ви помогне еднаш засекогаш да се решите од нечистотијата помеѓу плочките во кујната.

Најдобро е да се користат природни средства, па затоа ви го препорачуваме ова средство кое може да си го направите во кујната.

Ви требаат пет литри вода, половина ќесе сода бикарбона и шолја лимонов сок со алкохолен оцет.

Се се става во шише, се чека да заврши хемиската реакција, се прска на плочките и тие ќе блеснат.

Повеќе на Готви.мк:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

 

singlepost_text