ДЕСЕРТ НА ДЕНОТ: Фигаро штанглици

ДЕСЕРТ НА ДЕНОТ: Фигаро штанглици

Направете нешто вкусно и совршено за секоја пригода. Фигаро штанглици по рецептот на баба.Се што ви треба и начинот на подготовката на десертот, се прикажани во следното видео:

 

Повеќе на Готви.мк:

Посно: Палачинки без зејтин

Палачинки за 3 минути

Палачинки со мед и ореви

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Палачинки на кои не можете да им одолеете

Џиновска блага палачинка

 

singlepost_text