Вкусен десерт од само 120 калории – уживајте без да накачите килограми

Вкусен десерт од само 120 калории – уживајте без да накачите килограми

Уживајте без да накачите килограми, овој супер десерт има само 120 килограми.

Состојки:

  • 500 гр кравјо меко сирење
  • 300 мл јогурт
  • 30 гр желатин
  • неколку лажици мед
  • овошје и ореви по вкус

Подготовка:

  1. Во сад ставете го сирењето, и 300 мл јогурт и матете со миксер додека не добиете хомогена смеса.
  2. Додајте мед по вкус.
  3. Ставете го желатинот, и пола шолја вода и 10 минути варете го на оган.
  4. Ставете го во смесата и измешајте.
  5. Ставете ја смесата во шолји, ставете ситно сечено овошје по вкус и наросете ореви.

Повеќе на Готви.мк:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

 

 

 

singlepost_text