Решете се од салото на критичните зони: Магија од напиток

Решете се од салото на критичните зони: Магија од напиток

Со неколку состојки направете напиток кој го симнува самото од бутовите, стомакот и задникот, најкритичните зони со кои мака мачиме.

Состојки:

  • 2 прстофати бибер
  • 6 листови спанаќ
  • 1 мал магдонос
  • ½ шолји исечено тропско овошје
  • 1 лимон (сок)
  • 2 дл јогурт

 

Се става се во блендер и се меша. Се пие наутро или меѓу оброк.

Повеќе на Готви.мк:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

singlepost_text