МОЖЕ ДА СЕ СТАВА ВО СЕКОЕ ЈАДЕЊЕ: Чиа пудинг за здрави денови

МОЖЕ ДА СЕ СТАВА ВО СЕКОЕ ЈАДЕЊЕ: Чиа пудинг за здрави денови

Направете чиа пудинг. Совршен е има одличен вкус и е многу здрав:

Состојки:

  • 300 мл кокосово млеко
  • 3 лажици чиа семе
  • 2 лажици мед
  • 1-2 јагоди
  • 1 лажица лешници

Подготовка:

  1. Млекото се става во сад со семето, па се става медот, и се меша.
  2. Се става во фрижидер.
  3. Наредниот ен ставете во чаши со овошјето и лешниците.

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

 

 

 

singlepost_text