Се враќа дождот во Македонија

Се враќа дождот во Македонија

Времето ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, а на повисоките планини од снег. Особено повеќе врнежи се очекуваат во крајните западни и источни делови.Ќе дува умерен до засилен југозападен ветер, повеќе ќе биде застапен во западните делови на земјава. Температурата ќе се движи од 8 до 17 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 17 степени.

Повеќе на Готви.мк:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

singlepost_text