Ви треба само една намирница: Салата со урда, ќе заборавите на се друго

Ви треба само една намирница: Салата со урда, ќе заборавите на се друго

Ако ви дојдоа ненајавени гости, направете супер мезе, салата со урда, за која ви требаат малку време и пари.

Состојки:

  • 500 гр урда
  • 100 гр сусам
  • сол
  • бибер
  • оригано
  • зачини

Подготовка:

  1. Состојките се мешаат, се ставаат наведените зачини, и други по желба.
  2. Вкусот е одличен, се што треба да направите е да промешате и послужите.
  3. Декорирајте со магдонос.

Повеќе на Гоптви.мк:

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

 

 

singlepost_text